INFORMACJE O FIRMIE IZOFREX

złóż zapytanie ofertowe.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IZOFREX

z siedzibą w Chorzowie ul. Stacyjna 1 jest prowadzone w ramach działalności gospodarczej, zarejestrowanej w Urzędzie Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Początki zakładu sięgają roku 1979, kiedy to jednym z współwłaścicieli był pan Piotr Mężyk, autor wielu patentów. Między innymi opatentował technologię wytwarzania folii hydroizolacyjnej dla budownictwa pod nazwą IZOFREX. Od roku 1984 zakład rozpoczął produkcję w/w folii. Folia ta stosowana jest jako materiał pokryciowy i hydroizolacyjny w branży budowlanej, przy budowie dróg i autostrad, ogrodnictwie, chłodniach kominowych, górnictwie, samochodowej.

Dochody ze sprzedaży folii pozwoliły na rozwój firmy oraz uruchomienie wielu nowych opracowań patentowych i inwestycji takich jak :
- w roku 1980 rozpoczęto współpracę Fabryką Samochodów Małolitrażowych w Tychach, polegającą na odbieraniu odpadów poprodukcyjnych oraz ich przetwarzaniu i uszlachetnieniu, aby mogły ponownie wrócić do użytku.
- w 1997 opracowano i zgłoszono w Urzędzie Patentowym RP technologię IZOLING (masa powstająca odpadów, które są POM segregacji i selektywnej zbiórce, a ze względu na zawilgocenie, skład chemiczny, czy zanieczyszczenia organiczne nie znajdują nabywców).
- w latach 1999-2001 opracowano nową konstrukcję silnika spalinowego M4+2, charakteryzującego się wyższą sprawnością i niższym zużyciem paliwa niż konwencjonalne rozwiązania.

W roku 2007 nastąpiło wyodrębnienie zakładu produkcyjnego folii IZOFREX z siedzibą w Chorzowie ze struktur Przedsiębiorstwa Wielobranżowego IZOLING z siedzibą w Tarnowskich Górach. Znak firmowy IZOFREX jest znakiem towarowym zastrzeżonym.

Copyright © 2007 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IZOFREX

Wykonanie jusnet.pl